Бінарний урок в
2 класі
Літер. читання 2 клас. Микола Вороний «Сніжинки»
Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.
Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.
Труд.навчання 2 клас. Витинанка.
Сніжинки
Мета: ознайомлення учнів з витинанками як видом
мистецтва; закріпити вміння різати папір ножицями по прямих і кривих лініях;
вчити дітей передавати характерні особливості зображуваних об'єктів; розвивати
вміння працювати з ножицями, спостережливість, уяву, фантазію; виховувати
акуратність, естетичний смак.
Обладнання: зразки готових виробів, білий та кольоровий
папір, ножиці, репродукції картин зимової тематики С Жуковського, А. Куїнджі,
аудіозапис вальсу сніжинок з балету П. Чайковського «Лускунчик», пісні І.
Ямщикова «Сніжинки»
Хід уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
. Вступна бесіда
— Яка пора року зараз надворі?
— Які ознаки зими ви знаєте?
— Чи подобається вам зима? Чим?
— Розгляньте репродукції картин відомих художників С. Жуковського та А. Куїнджі.
— Які фарби використовували художники, щоб відобразити красоту рідної
природи?
— Що ви відчуваєте, розглядаючи ці картини?
— Послухайте оповідання про зиму і спробуйте уявити собі цю казку.
{Діти слухають оповідання, яке читає вчитель, під
супровід аудіозапису вальсу сніжинок П. Чаиковського з балету «Лускунчик».)
Білі сніжинки
несміливо торкалися ледь підмерзлої землі. Неспішно, наче сонні мухи, вони
поступово вкривали дорогу тонким шаром. Ось і дочекалися — настала зима. Саме
ця пора року є улюбленою і дітьми, і дорослими нарівні із літом. І це не дивно.
Зимова природа нагадує казку. Зовсім нещодавно оголені тонкі гілки осінніх
дерев опинилися під надійним захистом крижаного покрову і снігу. Виглядає це не
тільки дуже мальовничо, але й надзвичайно романтично.
А скільки існує зимових забав! Гра в сніжки, така улюблена дітьми, іноді
зачаровує дорослих, і тоді вони граються так само, як і років сорок тому.
Ліплення снігової баби — це взагалі унікальна можливість проявити свою
фантазію.
А ще з нетерпінням чекають зиму, мріючи покататися з гірки на лижах або
санках. Холодне повітря рум'янить щоки і бадьорить, але постійний рух не дає
відчути холод. Катання на ковзанах, яке так лякає новачків, стає одним з
найбільш популярних варіантів зимового відпочинку. Швидке ковзання по гладкій
поверхні дарує масу задоволення і змушує повертатися на каток знову і знову.
Ось і знову пішов сніг. Не встиг двірник розчистити доріжку, дерева —
струсити сніг, як доріжку знову замело, а на гілки дерев снігопад накинув
білосніжний пух. Зима... Казка наяву...
— Чи відчули себе у казці?
— Які картинки з'являлися у вашій уяві?
II
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах
Учні в групах розказують свої розповіді про зиму. Обирають кращу розповідь і розказують перед усім класом.
Робота в групах
Учні в групах розказують свої розповіді про зиму. Обирають кращу розповідь і розказують перед усім класом.
III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Притрусив сніжок стіг сіна
І санчата притрусив.
Уже снігу - по коліна,
А він сипле з усіх сил!
2. Гра «Додай склад —
утвори слово»
Мі—...(сяцъ) мі—...(нус) го—...(мін) го— ...(лос)
мі — ...(кроб) мі — ,..(ра) го — ...(нчар) го — ,..(лка)
мі — ...(ністр) мі — ...(сто) го—...(пак) го — ...(луб)
мі — ...(раж) го — ...(ра)
4. Робота над прислів'ям
— Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творами видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного. Його твори надзвичайно мелодійні, проникливі, сповнені любові до рідної землі.
Мі—...(сяцъ) мі—...(нус) го—...(мін) го— ...(лос)
мі — ...(кроб) мі — ,..(ра) го — ...(нчар) го — ,..(лка)
мі — ...(ністр) мі — ...(сто) го—...(пак) го — ...(луб)
мі — ...(раж) го — ...(ра)
4. Робота над прислів'ям
— Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творами видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного. Його твори надзвичайно мелодійні, проникливі, сповнені любові до рідної землі.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Біографічна довідка
— Микола Кіндратович Вороний народився 7 грудня 1871 р. у сім'ї ремісника на Катеринославщині (тепер Дніпропетровська область). Коли хлопцеві було півроку, родина переїхала до Харкова. Спочатку він навчався в Харківському, а потім — у Ростовському реальному училищі. Перші вірші Вороний почав писати, ще навчаючись у Харківському реальному училищі. У 1893 р. він надрукував перший вірш «Не журись, дівчино».
2. Опрацювання вірша М. Вороного «Сніжинки» (с 68-69)
1) Виразне читання вірша вчителем.
— Яка картина постала у вашій уяві під час слухання вірша?
3. Фізкультхвилинка
У
володарки Зими
Трішечки
замерзли ми.
Грудень
каже: «Пострибай!»
Січень
просить: «Присідай!»
Встали
— сіли, встали — сіли,
Розігріли
наше тіло.
Лютий
місяць нагадав:
Час
нам братися до справ.
Сіли,
дітки, всі гарненько.
Спинки
держимо рівненько.
Книги
відкриваємо —
Знання
здобуваємо!
2) Словникова робота.
Сюди вітрець пуп'яночки зеленню
вродились ковдрою променистої дурнесенький
прибратись злючою
Читання слів «луною» за вчителем.
— Прочитайте слова — назви предметів; назви дій; назви ознак.
— Прочитайте слова скоромовкою, «дощиком».
3) Читання вірша «ланцюжком» за строфами.
— Простежте, як змінюється настрій сніжинок від веселого до сонливого.
--- Чому
так відбувається?
4) Гра «Диктор телебачення».
Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.
— Назвіть пестливі слова, які поет уживає у вірші. Про що це свідчить?
5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
— Із чим порівнюють себе сніжинки? Прочитайте.
— Про що турбуються сніжинки?
6) Робота в групах.
Дібрати з вірша:
1-ша група — слова — назви ознак;
2-га
група — слова — назви дій.
7)
Гра «Знайди риму».
Сніжиночки... (пушиночки);
Сніжиночки... (пушиночки);
води... (сюди);
носилися... (крутилися);
зими...
{.ми);
спатоньки... (матінки);
малі...
(землі);
суха... (кожуха);
нагріємо... (накриємо);
сніжком...
(пушком);
VI
— У нас сьогодні дуже цікава тема уроку.
Ми будемо працівниками майстерні, в якій виготовляють витинанки. Сьогодні на
уроці ви навчитеся виготовляти витинанку у формі сніжинки..
— Паперові
сніжинки є одним з найпоширеніших новорічних атрибутів. Ними оздоблене все
навколо. І навіть, якщо немає справжнього снігу, сніжинки на вікнах будинків,
шкіл, дитячих садків і вітринах магазинів створюють по-справжньому зимовий
настрій. Нарядні, красиві, наче мереживо, вони привертають до себе увагу і
вдень, і вночі. Технологія їх виготовлення відрізняється простотою, а матеріал
можна використовувати будь-який. Ось саме тому новорічна прикраса сніжинка є
такою популярною. Щоб ваш виріб вийшов оригінальним і красивим, потрібно лише
увімкнути фантазію і проявити трішки терпіння.
4.
Демонстрування та аналіз зразка
5. Інструктаж учителя
1. Беремо аркуш паперу.
2. Складаємо таким чином.
3. Обрізаємо й отримуємо таку фігуру.
4. Розгортаємо так, і складаємо по пунктирних лініях.
5. Отримали таку фігуру. Складаємо ще раз по пунктиру.
6. Обрізаємо. І заготовка для сніжинки або серветки
готова. Тепер простим олівцем нанесіть по краях контури майбутньої витинанки.
Вирізайте візерунок!
III. ПРАКТИЧНА
РОБОТА УЧНІВ
Учитель показує учням, як потрібно тримати ножиці під час
вирізування, нагадує правила техніки безпеки під час користування ножицями.
Під час виконання учнями завдання, вчитель стежить за
виконанням завдання, допомагає за потреби тим учням, які стикаються із
труднощами. слідкує за правильною організацією робочих місць, вносить свої
корективи, дає поради кожній групі. Нагадує про охайність під час виконання
роботи.
IV. ВИСТАВКА ТА
ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
— Ви дуже добре попрацювали. Подивіться на наш клас. Він
схожий на чарівний казковий ліс.
— Ви задоволені своєю роботою?
— У кого одразу все вийшло?
— Хто припустився помилок?
— Кому вдалося
зробити сніжинку самостійно та ще допомогти товаришу?
Підсумок уроку.
— Який
вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто його автор?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш.
— Хто його автор?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш.
Немає коментарів:
Дописати коментар